rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
« strona główna

Nie było w historii PRL człowieka bardziej zasłużonego dla Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich od generała Wojciecha Jaruzelskiego!
Nie był niezależnym ani apolitycznym oficerem, lecz politrukiem posłusznym PZPR i jeżdżącym po instrukcje do Moskwy.
Dyktator stanu wojennego służył Kremlowi i komunizmowi wiernie i w obronie interesów imperium Rosji sowieckiej zwalczał wszelkie przejawy antykomunizmu w Polsce.
Był zaciekłym wrogiem AK i Narodowych Sił Zbrojnych.
W 1968roku przeprowadził antysemicką czystkę w LWP.
Zdradził naszą wielowiekową przyjaźń z Czechami wysyłając czołgi przeciwko Czechosłowacji w 1968roku.
W grudniu 1970roku wysłał czołgi przeciw protestującym Polakom na Wybrzeżu i przyczynił się do śmierci dziesiątków niewinnych ludzi w Szczecinie, Gdańsku, Gdyni, Elblągu i innych miastach.
Rodzinom zamordowanych w grudniu 1970roku stoczniowców nie zezwolono na organizowanie pogrzebów w asyście pocztów sztandarowych ani nawet nie wolno było zapraszać kolegów zamordowanego, lecz pochówki kazano dokonywać w ścisłym i ograniczonym gronie, często w nocy i w asyście fukcjonariuszy bezpieki, którzy niejednokrotnie sprawdzali personalia żałobników!

Jaruzelski splamił oficerski honor ogłaszając 13 grudnia 1981 roku wojnę przeciwko Narodowi Polskiemu!
Kazał pozamykać w więzieniach i obozach internowania dziesiątki tysięcy ludzi tylko za to, że byli Polakami przeciwnymi sowieckiej dyktaturze PZPR!

Pierwszy sekretarz KC PZPR Wojciech Jaruzelski miał na rękach krew górników zamordowanych przez pluton egzekucyjny ZOMO w kopalni "Wujek" 16 grudnia 1981roku!

Minister Obrony Narodowej Wojciech Jaruzelski był współodpowiedzialny za niewinnie przelaną krew zastrzelonych i rannych demonstrantów w Lubinie w 1982roku.

Premier rządu WRON-y Wojciech JARUZELSKI był współodpowiedzialny za zamordowanie ŚWIĘTEGO KAPELANA SOLIDARNOŚCI JERZEGO POPIEŁUSZKI I INNYCH KSIĘŻY ZAMORDOWANYCH PO 13 GRUDNIA 1981R!

Doprowadził do poniżającego godność ludzką kryzysu żywnościowego i gospodarczego oraz gigantycznej inflacji i opóźnienia wszelkiego postępu technologicznego w Polsce w latach 1981-1989r!

Po 1989roku nadal chętnie spotykał się z moskalami i bywał gościem honorowym na Palcu czerwonym.

Wojciech Jaruzelski zasłużył swoim życiem na huczny pogrzeb na Placu Czerwonym w Moskwie!

Proponuję, aby tuż obok mauzoleum Lenina zostało wybudowane nie opodal Kremla mauzoleum Wojciecha Jaruzelskiego!

Niewielu poza Włodzimierzem Leninem miało takie zasługi dla ZSRR jak wierny sojusznik Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego I.sekretarz PZPR Wojciech Jaruzelski!

Rajmund Pollak

Poniżej publikuję oficjalne
Oświadczenie Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej

Rzeczpospolita Polska budowana jest na fundamencie takich wartości jak niepodległość, wolność, prawda i godność człowieka. W okresie powojennego zniewolenia w ich obronie stawały dziesiątki tysięcy Polaków, z których bardzo wielu zapłaciło wysoką cenę - utraty życia, zdrowia lub wolności. Wśród tych, którzy od samego początku dyktatury komunistycznej walczyli z tymi wartościami, znajdował się Wojciech Jaruzelski. Czynił to począwszy od walki z niepodległościowym podziemiem, przez szybką karierę w stalinowskim wojsku, w tym współpracę ze zbrodniczą Informacją Wojskową, kierownicze funkcje w „ludowym" Wojsku Polskim - szefa Głównego Zarządu Politycznego, szefa Sztabu Generalnego, wreszcie Ministra Obrony Narodowej. Pełniąc tę ostatnią funkcję Wojciech Jaruzelski był współodpowiedzialny m.in. za antysemicką czystkę w wojsku, udział PRL w interwencji Układu Warszawskiego w Czechosłowacji, która zdławiła Praską Wiosnę, oraz za krwawe stłumienie protestów na Wybrzeżu w Grudniu 1970. W 1981 roku Wojciech Jaruzelski stanął na czele Rady Ministrów, a następnie objął funkcję I sekretarza Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, stając się w ten sposób ostatnim komunistycznym dyktatorem PRL. Zgromadzoną władzę wykorzystał do zdławienia, w interesie i na żądanie władz Związku Sowieckiego, pokojowego ruchu „Solidarności". Okres stanu wojennego i kolejne lata przyniosły nie tylko ofiary, lecz także zniszczenie ogromnych nadziei i entuzjazmu, wywołanych wydarzeniami Sierpnia 1980 r.

Powołując Instytut Pamięci Narodowej - Komisję Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Parlament Rzeczypospolitej miał na względzie m.in. „zachowanie pamięci o ogromie ofiar, strat i szkód poniesionych przez Naród Polski w latach II wojny światowej i po jej zakończeniu, patriotyczne tradycje zmagań Narodu Polskiego z okupantami, nazizmem i komunizmem, czyny obywateli dokonywane na rzecz niepodległego bytu Państwa Polskiego i w obronie wolności oraz godności ludzkiej".

Mając na uwadze powierzony mi mandat prezesa Instytutu Pamięci Narodowe,j wyrażam opinię, że nie można pogodzić pamięci o ofiarach systemu totalitarnego z honorowaniem pogrzebem państwowym na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach człowieka, który poświęcił większość swojego życia służbie reżimowi komunistycznemu.

dr Łukasz Kamiński

Prezes Instytutu Pamięci Narodowej -
Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

2014-05-28 | Dodaj komentarz
papuga12
2014-05-30 20:55:12
Skąd tyle nienawiści? Człowiek się nawrócił, przystąpił do spowiedzi, dostał rozgrzeszenie. Nie nasza sprawa go sądzić
Bielszczanin
2014-05-31 06:30:26
@Papuga Myli Pani nienawiść z prawdami historycznymi. To Jaruzelski nienawidził i zwalczał patriotów przeciwnych komunizmowi i dominacji ZSRR!

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 517750
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Wojciech Jaruzelski zasłuzył na mauzoleum w Moskwie!, blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała